Manşet 1 Manşet 2 Manşet3 Manşet4 Manşet 5

13 MİLYON EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİNDEN PROMOSYON ÇAĞRISI

Yaklaşık 13 milyon Emekli Dul ve Yetimin temsilcisi olan Türkiye Emekliler Platformu’nun üyesi 7 Sivil Toplum Kuruluşu başkanları; 11.02.2020 tarihînde dönem sözcüsü Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanlığında toplandı. Emeklilerin banka promosyonları gündemiyle toplanan Platform üyeleri, son günlerde Suriye’de yaşanan elim hadiselere vurgu yaparak, Şehitlerimize Allah’tan rahmet Yaralılarımıza acil şifalar diledi ve “Milletimizin başı sağ olsun ”dediler.

Üç yıl önce belirlenen ve Şubat ayı sonunda yürürlük süresi dolacak olan Banka Promosyonlarının, günün koşullarına ve Emeklilerin ihtiyaçlarına göre yeniden belirlenmesi gerektiğine ve bu süreçte emeklilerin de masada olması gerektiğine vurgu yapan Türkiye Emekliler Platformu mevcut rakamların son derece düşük kaldığına dikkat çekti.

Kamu çalışanlarına ödenen banka promosyonlarının Emekliler için de emsal teşkil etmesi gerektiğini söyleyen, Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN, “Bankalar; Çalışanlar ve Emekliler arasında ayrım yapmamalı, Emeklilere de promosyonlar yıllık olarak aynı oranlarda belirlenmeli ve yıllık olarak ödenmeli ”dedi.

Çalışkan ayrıca; Türkiye Emekliler Platformu olarak Bankalara çağrıda bulunacaklarını ve pazarlık güçlerini kullanacaklarını da sözlerine ekledi. Şubat ayı sonuna kadar bir sonuca ulaşabileceklerini umduklarını ifade eden Satılmış ÇALIŞKAN şunları söyledi:

“13 Milyon Emekliyi temsil ediyoruz. Toplumun en mağdur kesimi olan emekliler için promosyon az da olsa bir nefes alma imkanı sağlayacaktır. Artan doğalgaz, elektrik, su, ulaşım ve benzeri harcamalarında en azından küçük bir destek olacaktır. Bankaların da bu gerçeği görerek, Emeklilere bir nebze olsun destek vermesi, günün koşullarına uygun bir rakam belirlemesini bekliyoruz.”   

Türkiye Emekliler Platformu önümüzdeki günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yönetimi ve Türkiye Bankalar Birliği yöneticilerinden randevu alarak görüşmelere başlayacak.

 

Türkiye Emekliler Platformu

Dönem Sözcüsü

Satılmış ÇALIŞKAN

Tüm Emek Der Genel Başkanı

Ziyaretçiler

Bugün: 200 | Dün: 184 | Toplam: 85184
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.